Posadzki żywiczne

 

W styczniu 2005 roku dostaliśmy pierwsze zlecenie na wykonanie podkładu cementowego w firmie Masterform (obecnie Masterform SA) w Świebodzicach.  Było to nasze pierwsze spotkanie i niewielka realizacja – podkład o powierzchni zaledwie 107 mkw. Z upływem lat pojawiały się kolejne zlecenia od tego Inwestora.

PIERWSZA POSADZKA ŻYWICZNA DLA MASTERFORM

Posadzka żywiczna epoksydowa samorozlewna

We wrześniu 2006 roku wykonaliśmy całą posadzkę przemysłową na istniejącym podkładzie. Wykonaliśmy wyrównujący podkład betonowy – betonu klasy C20/25, wraz ze zbrojeniem rozproszonym w ilości 20 kg/m3 o średniej grubości 12 cm. Następnie po sezonowaniu podkładu betonowego przygotowaliśmy podłoże i wykonaliśmy posadzkę żywiczną na bazie materiałów firmy STO – posadzka żywiczna, gładka, rozlewna, w kolorze RAL 7047 (bardzo jasny szary).

Wcześniej proponowaliśmy właścicielowi posadzkę betonową utwardzoną powierzchniowo, ale już wtedy podjął decyzję, że posadzka musi być przemysłowa i dodatkowa ładna. Właściciel już wtedy planował duży rozwój swojego przedsiębiorstwa. Zapraszał do współpracy różnych kontrahentów, a ponieważ wygląd posadzki determinuje w znacznym stopniu wygląd całego obiektu, posadzka miała podnosić również walory estetyczne obiektów produkcyjnych i magazynowych jego firmy. Z perspektywy czasu możemy powiedzieć, że ta posadzka to był sprawdzian naszych umiejętności u tego klienta i punkt wyjścia do dalszej współpracy. Powierzchnia posadzki to 540 mkw.

POSADZKI ŻYWICZNE W NOWEJ HALI

posadzka żywiczna w nowej hali produkcyjnej w Świebodzicach

Inwestor postawił nową halę o powierzchni ok. 1000 mkw. Prace posadzkarskie zostały podzielone na 2 etapy inwestycji, po 500 mkw. na każdy. Na przygotowanej podbudowie z kruszywa wylewamy warstwę podbudowy dolnej – chudy beton – o grubości 10 cm, warstwa z folii PE 0,6 mm, a kolejno płytę betonową 12 cm z betonu klasy C20/25 ze zbrojeniem 20 kg/m3. Przed wylaniem posadzki żywicznej płyta betonowa była odpowiednio sezonowana. Posadzka żywiczna dokładnie taka sama jak w roku 2006.

Po wykonaniu posadzki i uruchomieniu produkcji w pierwszej części hali przystąpiliśmy do realizacji II etapu. Łączna powierzchnia posadzek żywicznych to 1000 mkw. Kolejna realizacja to posadzki żywiczne na istniejącej hali o łącznej powierzchni 260 mkw.

POSADZKI, KTÓRE ŁĄCZĄ

połączenie dwóch budynków produkcyjnych posadzką epoksydową

Jeszcze w listopadzie 2011 wykonaliśmy płytę podkładową pod posadzkę w obiekcie, który Inwestor dokupił – hala „doklejona” do jego hal. Na części dokupionego obiektu była stara, zniszczona i zaniedbana posadzka, nie nadająca się pod żywicę. Na tej części obiektu – 550 mkw. – wykonaliśmy płytę betonową. Natomiast na reszcie obiektu zastaliśmy posadzkę przemysłową utwardzoną powierzchniowo. Całość 720 mkw., wraz z wcześniejszą posadzką betonową przykryliśmy żywicą.

W związku z tym, że na części tego obiektu podnieśliśmy się o grubość płyty betonowej – 12 cm –  musieliśmy wykonać rampę o długość 4 m, która pozwoliła połączyć różne poziomy posadzek. Pod koniec I kwartału 2012 dodatkowa posadzka – podkład i żywica na powierzchni 350 mkw.

ZADOWOLONY INWESTOR

Do tej pory dla MATERFORM SA wykonaliśmy 1000 mkw. chudego betonu, 3000 mkw. warstw wyrównawczychpodkładów betonowych oraz 3000 mkw. posadzek żywicznych przemysłowych.

Jesteśmy dumni ze współpracy z tak dynamicznie rozwijającą się firmą z naszego regionu.  Zlecanie  nam wykonawstwa coraz to nowych posadzek przez tych samych Inwestorów, z którymi pracujemy od lat, traktujemy jako dowód uznania naszych kwalifikacji i zaufania jako rzetelnego partnera.

Zaremba Posadzki na Facebooku