Naprawa posadzek

 

naprawa i regeneracja posadzek przemysłowych

Impregnacja posadzek betonowych

Pierwszy i najprostszy sposób na regenerację posadzki betonowej to mechaniczno-chemiczne doczyszczenie i impregnacja środkami polimerowymi, a następnie polerowanie powłoki polimerowej szybkoobrotową maszyną polerską. Takie rozwiązanie zastosowaliśmy w dużej firmie MANDO z Wałbrzycha. Realizacja trwała kilka dni, a efekt końcowy był na tyle zadowalają, że firma cyklicznie zleca nam kolejne prace związane z posadzkami.

Impregnacja posadzek żywicznych

Identyczny zabieg można zastosować dla posadzek żywicznych. Wykorzystaliśmy to rozwiązanie w Legnicy w hali firmy HARTER. Zleceniodawcą była firma CASE TECH, która przez kilka lat wynajmowała powierzchnię od firmy HARTER. Kiedy okres wynajmu dobiegł końca, a firma CASE TECH postawiła swoją nową halę, poproszono nas o zregenerowanie posadzki żywicznej do stanu sprzed wynajmu. Zadanie ciężkie, ale nie niemożliwe. Udało się w znacznym stopniu przywrócić blask posadzce żywicznej, a ta praca przyniosła nam nowe zlecenia dla firmy CASE TECH w jej nowej hali.

W nowej hali drukarni firmy CASE TECH wykonaliśmy natomiast impregnację wcześniej wykonanej przez inną firmę posadzki betonowej. Farba, która jest używana w drukarkach czasami wydostaje się na powierzchnię posadzki i ją mocno brudzi. Problem z usuwaniem tego zabrudzenia był początkiem naszych zabiegów regeneracyjnych. Na początku impregnacja, która przetrwała ok. 1 roku. Ponieważ jest to zbyt krótki czas pomiędzy regeneracjami i nie zadowala on Inwestora, to wykonaliśmy próbę szlifowania i polerowania betonu, która spełniła jego oczekiwania.

Naprawa posadzek – Polerowanie betonu

Polerowanie betonów jest naszym zdaniem najlepszą i najtrwalszą metodą regeneracji posadzki betonowej. Za pomocą odpowiednich, dużych maszyn szlifierskich jesteśmy w stanie wyszlifować prawie każdy beton. Aby przekonać Inwestora do tej technologii poprawy jakości posadzki, najlepszym sposobem jest wykonanie próby.

Najlepiej w najbardziej dociążonym miejscu. Taką próbę wykonaliśmy w firmie HECKER POLYTECHNIC w Strzegomiu. W miejscu wjazdu na halę, gdzie przerzucane są duże, stalowe elementy. W tym miejscu posadzka jest ekstremalnie obciążona.

Po trzech latach od wykonania powierzchni próbnej, Inwestor zaprosił nas do wykonania naprawy. W ciągu tych 3 lat szukał jednak innych rozwiązań naprawczych, takich jak żywice itp. Nasza „próba” wytrzymała próbę czasu i to polerowany beton polerowany z innymi rozwiązaniami. Przygoda z technologią polerowanego betonu będzie trwać, ponieważ nasza firma wywodzi się z wykonywania posadzek betonowych. Od 2008 roku regenerujemy i odnawiamy posadzki, które kilkunastu latach od ich wykonania dzięki polerowaniu betonu nadal mogą cieszyć naszych klientów.

Zaremba Posadzki na Facebooku