Naprawa posadzek

 

Naprawa posadzek

remont naprawa posadzek betonowych

Naprawa posadzek betonowych i naprawa posadzek żywicznych to dość złożone zagadnienie. Aby remont posadzki zakończył się sukcesem warto przeprowadzić go z doświadczonym wykonawcą. Prezentujemy proces naprawiania posadzek, który od wielu lat stosujemy z sukcesem przynosząc dużą wartość dla Inwestorów.


Naprawa posadzki przemysłowej

Trzy filary doboru rozwiązania posadzkowego: to diagnoza problemu i jego przyczyny, wymagania dotyczące posadzek i budżet.

Diagnoza problemu z posadzką

Wszystko zaczyna się od prawidłowego zdiagnozowania problemu z posadzką. To prawidłowe określenie przyczyny problemu (np. pęknięcie betonu czy uszkodzeń podłoża) i jego prawdziwej natury prowadzi nas do rozwiązania.

W przemyśle funkcjonują dwa rodzaje posadzek: posadzki betonowe i posadzki żywiczne.

Najczęściej występujące problemy z posadzkami betonowymi

Typowe problemy z posadzkami betonowymi na halach przemysłowych to: pylenie posadzek betonowych, pękanie posadzek, nadmierne ścieranie posadzek betonowych, nadmierna nasiąkliwość, uszkodzenia dylatacji, problemy z utrzymaniem czystości, uszkodzenia mechaniczne i ubytki powierzchni czy wreszcie to, że posadzka betonowa nie spełnia wymagań wewnątrzzakładowych dotyczących posadzek.

Jeśli któryś z tych problemów dotyczy waszych posadzek, to warto się tym zainteresować, aby zminimalizować koszty napraw.

ZOBACZ NASZE PRZYKŁADOWE REALIZACJE:

Dysponujemy szeregiem technologii naprawczych dla posadzek betonowych: impregnacja posadzek, polerowanie betonu, naprawa dylatacji posadzek, renowacja posadzek żywicznych.

Naprawiamy posadzki w obiektach na ruchu. Potrafimy dostosować się do rytmu pracy zakładów przemysłowych.

Skontaktuj się w sprawie naprawy posadzki:

napisz michal@zarembaposadzki.pl , zadzwoń: +48 603-747-782 lub wypełnij formularz:

NAPRAWY


Jeśli z kolei macie w swoim obiekcie posadzki żywiczne, to one również podlegają degradacji.

Najczęściej występujące problemy z posadzkami żywicznymi

Typowe problemy z posadzkami żywicznymi na obiektach przemysłowych to: wytarcie powłok żywicznych, odspojenia posadzki żywicznej od podłoża, uszkodzenia mechaniczne posadzek, uszkodzenie dylatacji, zbyt śliska posadzka, problemy z utrzymaniem czystości.

Naprawiamy posadzki żywiczne rozlewane (gładkie), malowane, sypane i zacierane

ZOBACZ NASZE PRZYKŁADOWE REALIZACJE:

Skontaktuj się w sprawie naprawy posadzki:

napisz michal@zarembaposadzki.pl , zadzwoń: +48 603-747-782 lub wypełnij formularz:

NAPRAWY


Czasami problem z posadzką wynika z błędu projektowego i/lub wykonawczego i tego problemu nie da się trwale rozwiązać przez naprawianie posadzki. Mówimy wtedy o naprawie doraźnej, którą co jakiś czas trzeba będzie ponawiać, bo nie mogliśmy rozwiązać przyczyny powstawania uszkodzeń w inny sposób niż wymiana całej posadzki (np. kwestie konstrukcyjne).

Inaczej jest, gdy możemy wyeliminować przyczynę problemu – wtedy mówimy o naprawie trwałej – rozwiązaniu, które posłuży Inwestorowi przez wiele lat.

Wymagania dotyczące posadzek

Często remont czy naprawa posadzki jest związana z tym, że posadzka nie spełnia wymagań Inwestora. Albo wynika ze zmiany sposobu użytkowania posadzki – przykładowo część magazynowa zostaje zaadaptowana na część produkcyjną. Albo na posadzce będzie odbywał się inny proces, gdzie stosuje się agresywniejszą chemię. Lub ze względów bezpieczeństwa trzeba nadać posadzce inną fakturę (np. ze względu na obecność dużej ilości wody na posadzce). Poznanie tych wymagań jest drugim kluczowym czynnikiem wyboru rozwiązania posadzkowego.

Budżet – naprawa posadzki betonowej

Trzeci istotny element to kwestia finansów. Na rynku dostępne są różne technologie posadzkowe i różne technologie naprawcze. Tu inwestorzy lubią mieć wybór różnych rozwiązań, które mogą dopasowywać do swojego budżetu.

Dlatego dobrze jest mieć w swojej ofercie więcej niż jedną technologię. Nie zbawiać Inwestorów polerowanym betonem tylko dlatego że polerujemy beton, choć jest duże prawdopodobieństwo, że ten polerowany beton tam się nie sprawdzi. Podobnie z żywicami. Nie wszędzie technologia żywiczna spełni kryteria budżetowe lub nawet wykonawcze (wykonywanie zakresu remontów partiami i płynne przechodzenie z zakresu na zakres bez długotrwałego utwardzania się materiałów posadzkowych).

Choć trzeba powiedzieć, że w niektórych przypadkach może być jedno optymalne rozwiązanie ze względu na wymagania i oferowaną wartość, a rozpatrywanie tańszych, mniej trwałych rozwiązań mija się z celem i tylko niepotrzebnie wprowadza zamieszanie w proces decyzyjny  czyli takie złudzenie, że mam jakieś opcje.

Warto również pamiętać, że remont posadzki to nie kupno bułki w spożywczym. Takie remonty wykonuje się raz na kilka lub kilkanaście lat. Dlatego, gdy zastanawiamy się nad wyborem rozwiązania, warto rozważać rozwiązania trwalsze i zwiększenie budżetu. Jednorazowo to większy wydatek, rozłożony na czas użytkowania posadzki często okazuje się rozwiązaniem najbardziej opłacalnym.

Rozwiązanie technologiczne

Mając te informacje: diagnoza problemu i jego przyczyna, wymagania dotyczące posadzek i budżet, można przystąpić do przygotowania rozwiązania posadzkowego.

Do dyspozycji mamy: posadzki żywiczne malowane, posadzki żywiczne sypane, posadzki żywiczne zacierane, posadzki żywiczne rozlewane, beton polerowany Silicol Renova, doczyszczanie posadzek z impregnacją, naprawę pęknięć i ubytków czy naprawę dylatacji posadzek. Sprawdźmy co proponuje Wykonawca i jak argumentuje wybór konkretnego rozwiązania.

Jak wybrać wykonawcę renowacji posadzek?

Warto zwrócić uwagę na wieloletnie doświadczenie wykonawcze, potencjał ludzki, potencjał sprzętowy, możliwości technologiczne i referencje z dużej powierzchni.

Długa obecność na rynku, liczne realizacje i dobre referencje zwiększają prawdopodobieństwo, że dany wykonawca wykona swoje prace dobrze, z należytą starannością i zastosuje sprawdzone materiały. Choć zawsze trzeba to na bieżąco weryfikować, bo fakt, że firma 5 lat temu wykonywała świetną robotę nie oznacza, że cały czas utrzymuje wysoką jakość. Dlatego zachęcam Was do zobaczenia relacji z naszych realizacji, dostępnych na naszym kanale na YouTube.

Kolejna kwestia to dysponowanie odpowiednią ilością wykwalifikowanych pracowników. Przy odpowiedzialnych zadaniach, zwłaszcza remontowych – naprawach posadzek wykonywanych w przestojach produkcyjnych na zakładach przemysłowych nie warto powierzać prac firmom, które mieszczą się w aktówce. Przy spiętrzeniu terminów i mogących się pojawić komplikacjach w trakcie realizacji prac warto mieć jakiś bufor bezpieczeństwa.

No i jeszcze kwestia sprzętu. Bardzo często zdarza się, że dział zakupów obdarza dużym zaufaniem wykonawców, którzy kasują wszystkich cenowo. W trakcie realizacji okazuje się, że nie mają potrzebnego sprzętu, aby sprawnie, w terminie i bez uciążliwości dla funkcjonującego zakładu przy naprawach posadzek na ruchu wykonać powierzone prace. Ta niska cena na ofercie przecież nie wzięła się z sufitu (a może jednak z sufitu?). Warto zwrócić uwagę na park maszynowy wykonawcy przed podpisaniem zlecenia.

Podpisanie umowy i realizacja prac

Po wyborze rozwiązania i wykonawcy i podpisaniu umowy można przystąpić do prac. Tu bardzo ważne są kwestie formalne – nie tylko umowy, która zabezpiecza interesy obu stron, ale także opisuje dokładnie rozwiązanie technologiczne i definiuje czego Inwestor może się spodziewać, a co Wykonawca musi „dowieźć”. Dobrze, gdy z ramienia Inwestora jest też odpowiedni nadzór – osoby, która uczestniczyła w doborze rozwiązania technologicznego, zna treść umowy i uzgodnienia z wykonawcą i wie dokładnie czego może oczekiwać. To mocno ułatwia kwestie odbiorowe.

Odbiór prac

Ostatni krok to odbiór wykonanych prac i przekazanie wytycznych dotyczących konserwacji i utrzymania posadzki w czystości. Wiele z problemów z posadzkami wynika z ich niewłaściwego użytkowania czy sprzątania. Tak samo jak brak cyklicznej konserwacji posadzki czy odwlekanie pierwszych zabiegów regeneracyjnych, gdy posadzka zaczyna się już zużywać. Dlatego warto stosować się do zaleceń Wykonawcy. Dzięki temu Inwestor może korzystać bezawaryjnie z wyremontowanej posadzki przez wiele lat, znacznie dłużej niż wynosi okres gwarancji.

Ile kosztuje naprawa posadzki krok po kroku?

Przy stosowaniu wielu technologii posadzkowych trudno podać jedną cenę. Każda posadzka jest inna i wymaga indywidualnego podejścia i indywidualnej wyceny na danym obiekcie. Inaczej kalkuluje się oferty na dużych powierzchniach, a inaczej na małych. Żeby jednak dać Wam jakiś punkt odniesienia przykładowe ceny to:

  • doczyszczania posadzki z impregnacją – od 12,00 zł netto/m2,
  • beton polerowany w technologii Silicol Renova – od 40,00 zł netto/m2,
  • posadzki żywiczne malowane – od 60,00 zł netto/m2,
  • posadzki żywiczne sypane (z dodatkiem piasku kwarcowego) – od 80,00 zł netto/m2,
  • posadzki żywiczne rozlewane (występują również w wersji z wysoką odpornością) od 100,00 zł netto/m2,
  • posadzki żywiczne zacierane (do intensywnej eksploatacji) – od 100,00 zł netto/m2,
  • naprawa dylatacji od 50,00 zł netto/mb.

Ostateczną wycenę kalkulujemy po rozpoznaniu wszystkich czynników mających wpływ na cenę, często po dokonaniu wizji lokalnej.

Naprawa posadzek – przykładowe realizacje w różnych technologiach:

 

Masz problem z posadzką? Twoja posadzka pyli, łapie brud i nie potrafisz jej doczyścić?

Jeśli zastanawiacie się jak możemy Wam pomóc rozwiązać wasze problemy to:

Skontaktuj się w sprawie naprawy posadzki:

napisz michal@zarembaposadzki.pl , zadzwoń: +48 603-747-782 lub wypełnij formularz:

NAPRAWY

Jesteśmy przekonani, że znajdziemy optymalne rozwiązanie dla Waszych posadzek, zarówno pod kątem parametrów technicznych, jak i kwestii finansowych.

Zaremba Posadzki na Facebooku