Blog

 

Regeneracja posadzki betonowej – beton polerowany

Regeneracja posadzki betonowej – beton polerowany

Rodzaj realizacji: regeneracja posadzki betonowej – beton polerowany Silicol Renova

Klient: firma z branży transportowej (przewozy autokarowe) – ARGOS ze Ściechowa w woj. lubuskim.


Problem do rozwiązania:

Inwestor budował halę serwisową kilka lat temu. Posadzka betonowa była wykonywana „pod chmurką” – obiekt nie był zamknięty, ani nawet zadaszony. I choć posadzka nie wyszła tragicznie, to jednak w trakcie użytkowania okazało się, że nie do końca spełnia oczekiwania Inwestora. Posadzka zaczęła się też wycierać. Co ciekawe, to dostawca chemii do mycia posadzek zwrócił Inwestorowi uwagę, że stan posadzki nie pozwoli na efekt którego oczekuje i trzeba ją poprawić, aby dobrze wyglądała i łatwo się sprzątała. Do tego okazało się, że trzeba zająć się dylatacjami.

Rozwiązanie problemu z posadzkę:

Inwestor nie dopuszczał możliwości wykonania jakiejkolwiek posadzki żywicznej w hali warsztatowej, bo bardzo podobają mu się posadzki betonowe. Dlatego jedyną opcją było poprawienie istniejącej posadzki przemysłowej z betonu przez jej wypolerowanie w technologii Silicol Renova.

Technologia wykonania:

Silicol Renova to metoda szlifowania i polerowania betonu na mokro oraz wzmacniającej i zabezpieczającej beton impregnacji chemicznej. To kolejna realizacja w tej technologii gdzie Inwestor oczekiwał poprawy parametrów użytkowych i wizualnych swojej posadzki betonowej.

Regeneracja posadzki betonowej – zakres prac:

Zaczęliśmy od szlifowania zgrubnego, żeby usunąć pozostałości impregnatu do świeżego betonu, którym była zabezpieczona pierwotnie posadzka. Dzięki temu uzyskaliśmy również w miarę równomierną ekspozycję kruszywa z posypki. Choć nie było to łatwe bo płaszczyzna posadzki jest dość mocno połamana przez liczne spadki do kratek odwadniających. Kolejny krok to ręczna obróbka krawędzi w standardzie przemysłowym. Przy krawędziach posadzka wygląda nieco inaczej niż na pełnej powierzchni z wielu względów  (inny sposób zatarcia, pierwotnej obróbki betonu, inny sposób szlifowania i polerowania – narzędzia ręczne). Wymieniliśmy także zużyty materiał uszczelniający w dylatacjach. Następnym etapem było polerowanie posadzki na mokro. Po polerowaniu na mokro przyszedł czas na impregnację wzmacniającą i polerowanie precyzyjne. Ostatni etap to impregnacja zabezpieczająca posadzkę i finalny poler.

Korzyści z wybranego rozwiązania:

  • Inwestor pozostał przy posadzce betonowej, na czym bardzo mu zależało.
  • Dzięki naszej pracy uzyskał jasną, błyszczącą, estetyczną posadzkę, która będzie łatwa do utrzymania w czystości.
  • Czas realizacji – tylko 5 dni roboczych i następnego dnia Inwestor mógł użytkować posadzkę.

Dysponujemy wieloma technologiami naprawczymi i z dobrym rezultatem rozwiązujemy typowe problemy z posadzkami jak: pylenie posadzek, uszkodzenia dylatacji, nadmierne ścieranie czy problemy z utrzymaniem czystości. Jeżeli zastanawiacie się w jaki sposób możemy pomóc rozwiązać wasze problemy z posadzkami przemysłowymi – betonami czy żywicami, w waszych obiektach przemysłowych to łatwo może się z nami skontaktować. Wypełnijcie formularz kontaktowy, który znajduje się na dole strony. Z pewnością znajdziemy rozwiązanie, które spełni wasze oczekiwania.ARTYKUŁY NA BLOGU

Więcej ciekawych materiałów na naszym kanale YouTube

Zobacz także

Zaremba Posadzki na Facebooku