Blog

 

Naprawa zużytej posadzki betonowej

Naprawa zużytej posadzki betonowej

Rodzaj realizacji: naprawa zużytej posadzki betonowej

Klient: producent mebli tapicerowanych – firma Euroline z Leszna w woj. wielkopolskim


Problem do rozwiązania:

Inwestor wcześniej przez 20 lat użytkował halę w której produkował meble. W procesie produkcji korzystał z klejów stosowanych w meblarstwie, które miejscami pokryły posadzkę. Sama posadzka była już mocno wytarta i zużyta. Posiadał liczne ubytki, stary, zwulkanizowany materiał uszczelniający w dylatacjach i gęstą siatkę oznakowania poziomego. Niektóre linie składały się z wielu warstw farby i taśmy. Inwestor potrzebował wyremontować posadzkę na której postanowił uruchomić nową linię produkcyjną.

Rozwiązanie:

W rachubę wchodziły różne rozwiązania, ale ostatecznie Inwestor postawił dwa kluczowe warunki: pozostajemy przy posadzce betonowej i musi się błyszczeć. To jak pozostajemy przy betonie i musi się błyszczeć to musi być beton polerowany w technologii Silicol Renova.

Technologia wykonania:

Silicol Renova to metoda szlifowania i polerowania betonu na mokro oraz wzmacniającej i zabezpieczającej beton impregnacji chemicznej. Sprawdziła się na wielu obiektach i Inwestorzy chwalą sobie efekt, który dzięki tej technologii uzyskujemy oraz ekonomiczność tego rozwiązania. To rozwiązanie, które można stosować w wielu obiektach: halach produkcyjnych (produkcja lekka, produkcja sucha), magazynach i logistyce. Szczególnie upodobali je sobie Ci klienci, którzy nie są przekonani do posadzek żywicznych.

Zakres prac:

Naprawa zużytej posadzki betonowej na którą składały się: usunięcie starego oznakowania poziomego – połączenie metody mechanicznej – usunięcie taśm i metody chemicznej – usunięcie oznakowani malowanych. Wymiana materiału uszczelniającego w dylatacjach. Uzupełnienie ubytków w posadzce. Usunięcie kleju z powierzchni posadzki przez szlifowanie. Polerowanie posadzki na mokro. Impregnacja wzmacniająca. Polerowanie precyzyjne. Impregnacja zabezpieczająca.

Korzyści z wybranego rozwiązania:

  • Zastosowane rozwiązanie okazało się tańsze niż wykonanie powłoki żywicznej.
  • Inwestor uzyskał jasną, błyszczącą, estetyczną posadzkę, która będzie łatwa do utrzymania w czystości. Przy stosowaniu odpowiedniego programu mycia i konserwacji posadzki, jej utrzymanie będzie łatwe i ekonomiczne.
  • Czas realizacji – tylko 5 dni roboczych i następnego dnia Inwestor mógł przystąpić do prowadzenia innych prac na hali związanych z montażem linii produkcyjnej.


ARTYKUŁY NA BLOGU

Zobacz także

Zaremba Posadzki na Facebooku