Blog

 

Naprawa starej posadzki betonowej – Szkoła w Bielawie

Naprawa starej posadzki betonowej – Szkoła w Bielawie

Rodzaj realizacji: naprawa istniejącej posadzki betonowej, wykonanie – 2018 r.

Klient: Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego, Bielawa, woj. dolnośląskie


Problem do rozwiązania:

Fatalny stan posadzek betonowych w pomieszczeniach warsztatowych. Stare betony wykonany metodą gospodarczą. Podłoże spękane, nierówne z licznymi ubytkami. Na potrzeby wyposażenia pracowni wykonano bruzdy technologiczne dla doprowadzenia instalacji elektrycznej do stanowisk roboczych pracowni. Miejscowe zaolejenie podłoża. Brak dylatacji posadzki spowodował nieregularne pęknięcia i nie było możliwość odtworzenia dylatacji.

Rozwiązanie technologiczne:

Naprawa podłoża i wykonanie nowej posadzki kwarcowo-żywicznej na istniejącej powłoce. Posadzka betonowa była w tak złym stanie, że jedynym rozwiązaniem było potraktowanie tej posadzki jako podłoże pod nową posadzkę, która ukryje wszelkie jego mankamenty. Jednocześnie da jasną posadzkę, która będzie bezpieczna i łatwa do sprzątania.

Technologia wykonania:

Przy tak poważnych naprawach system, który najlepiej się sprawdza to kwarcowo-żywiczna posadzka zacierana. Jest wytrzymały, przeciwpoślizgowy i dość estetyczny, a przy tym bardzo wytrzymały. Ze względu na stosowane melanże kolorystyczne – kolor posadzce nadają barwione mieszaniny piasków kwarcowych, gubi nierówności podłoża znacznie lepiej niż posadzki żywiczne rozlewane.

Zakres prac:

Zakres prac obejmował naprawę istniejącego podłoża – klamrowanie pęknięć, uzupełnienie liczny ubytków w podłożu masą mineralno-żywiczną, szpachlowanie podłoża, jego gruntowanie i kwarcowo-żywicznej typu kamienny dywan w kolorze jasnoszarym.

Korzyści z wybranego rozwiązania:

  • Nowa posadzka bez łatania ubytków z gwarancją.
  • Ograniczył koszty związane z wymianą posadzki w tym kucie i utylizacja gruzu.
  • Zyskał czas na remont całych pomieszczeń (w przypadku wymiany posadzki betonowej remont trwałby znacznie dłużej).
  • Posadzka kwarcowo-żywiczna ma lepsze parametry użytkowe niż przemysłowa posadzka betonowa.


ARTYKUŁY NA BLOGU

Zobacz także

Zaremba Posadzki na Facebooku