Blog

 

Naprawa posadzki żywicznej – Bakalland Osina

Naprawa posadzki żywicznej – Bakalland Osina

Rodzaj i termin realizacji: naprawa istniejącej posadzki żywicznej, w latach 2017 – 2019

Klient: Bakalland SA, Osina, woj. Łódzkie


Problem do rozwiązania:

liczne miejscowe ubytki i uszkodzenia istniejącej posadzki kwarcowo-żywicznej, które prowadziły do degradacji powłoki. W pomieszczeniach odbywa się produkcja spożywcza, a posadzka i ściany dostosowane są do zmywania ich dużą ilością wody. Uszkodzenia w posadzce przerywały ciągłość powłoki, co prowadziło do braku ochrony płyty betonowej, która znajdowała się pod spodem. Pogarszały również utrzymanie posadzki w czystości i ograniczały higieniczność środowiska pracy. Zakłady spożywcze mają specjalne wymogi dotyczące zachowania czystości. Są często kontrolowane nie tylko przez odpowiednie jednostki kontrolne, ale również przez swoich klientów (np. sieci handlowe), jeśli produkują wyroby dla nich pod ich marką własną.

Rozwiązanie technologiczne:

naprawa podłoża i wykonanie nowej posadzki kwarcowo-żywicznej na istniejącej powłoce. Ubytków było zbyt dużo aby naprawiać je miejscowo. Stąd po przeliczeniu kosztów okazało się, że lepiej jest wykonać nową posadzkę z kilkuletnią gwarancją na całą powłokę.

Technologia naprawy:

ponieważ klient był zadowolony z dotychczasowej posadzki, która spełniała jego oczekiwania, a uszkodzenia były efektem eksploatacyjnym to Zamawiający zdecydował się na taki sam system.
Zakres prac: zakres prac obejmował naprawę istniejącego podłoża – klamrowanie pęknięć, uszczelnienie kratek odwadniających żywicą na zawilgocone podłoża, ułożeniem nowej posadzki kwarcowo-żywicznej typu kamienny dywan oraz ułożenie powłoki na cokołach wyciągniętych na ściany.

Korzyści dla klienta z wybranego rozwiązania:

  • Nowa posadzka bez łatania ubytków z gwarancją
  • Ujednolicenie kolorystyczne posadzek
  • Łatwość utrzymania posadzki w czystości
  • Stopień przeciwpoślizgowości pozwalający na bezpieczną pracę nawet gdy na posadzce jest woda.


ARTYKUŁY NA BLOGU

Zobacz także

Zaremba Posadzki na Facebooku