Posadzki betonowe

 

Najlepszym przykładem długofalowej współpracy firmy Zaremba Posadzki Sp. z o.o. z klientami są realizacje posadzek przemysłowych dla firmy Capricorn S.A. ze Świebodzic.

POSADZKI BETONOWE NA DOBRY POCZĄTEK

Posadzki przemysłowe dla Capricorn Świebodzice

Pierwszą posadzkę dla firmy produkującej systemy ogrzewania podłogowego wykonaliśmy w 2004 roku. Na poziomie „0” nowego budynku przemysłowego powstała nowa posadzka betonowa. Posadzka o średniej grubości 18 cm, beton klasy C20/25 dostarczany przez Zamawiającego, zbrojona włóknem stalowym o wymiarach 50 x 1 w ilości 25kg/m3.

Powierzchnię posadzki zatarliśmy na gładko bez utwardzenia powierzchniowego, wykańczając powierzchnię impregnatami zamykającymi! Do tej pory posadzka jest w ciągłej eksploatacji i świetnie zdaje egzamin. To świadczy o dobrej jakości betonu oraz jakości naszego wykonania płyty betonowej oraz wykończenia powierzchni. Powierzchnia posadzki to 600 mkw.

A TO KANAŁ!

Posadzka betonowa hala Capricorn ze Świebodzic

Kolejną posadzką była posadzka betonowa wykonana we wrześniu 2006 roku. Pierwszy etap prac to warstwa wyrównawcza z betonu C8/10 o średniej grubości 10 cm, a następnie wykonanie właściwej płyty betonowej. Charakterystyczne dla tego obiektu były kanały, które musiały zostać. W związku z tym wykonaliśmy na całej długości kanału obrzeże z kątownika.

Istniejące płyty kanałowe zostały wykonane przez innego wykonawcę. Nasza firma, w ramach współpracy podjęła się również szlifowania powierzchni kanałów dla poprawy ich wyglądu. Następnie wykonaliśmy posadzkę o średniej grubości 18 cm, beton klasy C25/30 ze zbrojeniem rozproszonym, a na powierzchnię posypka utwardzająca. Powierzchnia posadzek to 1200 mkw.

CIENIUTKA TA POSADZKA PANIE ZAREMBA… CIENIUTKA!

cienka posadzka betonowa na stropie

W kolejnych latach 2007-2008 wykonaliśmy dla tego inwestora posadzki betonowe w tej samej hali na poziomie „1” i „2”. Pierwszy etap to wyrównanie podkładu pod posadzkę z z uwagi na nierówność stropu. Była potrzeba wykonania warstwy wyrównawczej z keramzytobetonu – materiału stabilnego, a jednocześnie lekkiego, aby uzyskać równy podkład pod cienką płytę betonową.

Posadzka betonowa o średniej grubości  7 cm, beton klasy C25/30 ze zbrojeniem  rozproszonym w ilości 25 kg/m3, włókno stalowe o wymiarach 30 x 0,7. Na powierzchni zastosowaliśmy posypkę utwardzającą DST. Nie mogliśmy zbytnio zwiększyć obciążenia stropu. Stąd brak możliwości wykonania posadzki o większym przekroju. Łączna powierzchnia posadzek to 2400 mkw.

FOLIA KUBEŁKOWA ZAMIAST CHUDEGO BETONU

posadzka betonowa na folii kubełkowej zamiast warstwy podkładowej z chudego betonu

W 2011 roku wykonaliśmy posadzkę betonową w nowo-powstałej hali, zaprojektowaną przez pracownię projektową ARCHIKON ze Świdnicy. Na podbudowę dolną z kruszyw łamanych ułożona została folia kubełkowa TERRAFOND BETON. Folia zastąpiła w swojej konstrukcji warstwę podbudowy górnej, zwykle chudego betonu. W tamtym czasie było to nowatorskie rozwiązanie. Płyta betonowa z betonu C25/30, zbrojona włóknem stalowym 50 x 1 w ilości 25kg/m3 betonu, utwardzona powierzchniowo w technologii posypek utwardzających DST z impregnacją.

Po roku od zakończenia prac betonowych, nasza firma wykonała impregnację posadzki materiałami na bazie polimerów, w celu przywrócenia ładnego wyglądu i zabezpieczenia posadzki przed dalszą eksploatacją. Powierzchnia posadzki  to 1200 mkw. W 2013 roku wykonaliśmy nową posadzkę betonową w tej samej technologii co w roku 2011. Tym razem powierzchnia posadzki to 600 mkw.

DEKADA NASZYCH POSADZEK

Łącznie dla firmy Capricorn S.A. w ciągu minionych 10 lat wykonaliśmy 4000 mkw. warstw wyrównawczych i podkładów betonowych oraz 6000 mkw. posadzek przemysłowych betonowych.

Tak właśnie współpracujemy z naszymi klientami – wiążemy się z nimi na lata. Jeśli dla kogoś wykonujemy posadzkę, to zwykle po tej pierwszej realizacji u danego inwestora przychodzą kolejne. Potwierdza to naszą fachowość i jakość wykonania posadzek, a także nasze profesjonalne podejście do tematów, również skomplikowanych technicznie.  Dodatkowym potwierdzeniem są wystawione przez klienta referencje.

Zaremba Posadzki na Facebooku