Posadzki dekoracyjne

 

Posadzki dekoracyjne

Posadzki architektoniczne z żywic i betonu

BETON ARCHITEKTONICZNY

Beton architektoniczny cieszy się coraz większą popularnością wśród inwestorów indywidualnych w mieszkaniach, apartamentach i domach jednorodzinnych.  Posadzki z betonu architektonicznego doskonale komponują się ze szkłem, stalą, aluminium i drewnem. Podkreślają tym samym przemysłowy charakter wnętrza. Wprowadzają na posadzkę prostotę i elegancję oraz niepowtarzalny wygląd. Beton architektoniczny jest ciekawą alternatywą dla ekskluzywnych płytek podłogowych, paneli i parkietu.

JAK POWSTAJĄ POSADZKI DEKORACYJNE

Posadzki dekoracyjne powstają na bazie mas naprawczych o przeznaczeniu przemysłowym. W ten sposób uzyskujemy posadzkę nie tylko o wyglądzie posadzki przemysłowej, ale również o wysokich parametrach wytrzymałościowych, jak na posadzkę przemysłową przystało. Bazą wyjściową jest produkt w kolorze białym, który można barwić zgodnie z dostępnymi pigmentami. Masa przemysłowa jest mieszanką wyselekcjonowanych kruszyw, białego cementu, plastyfikatorów i zbrojenia przeciwskurczowego w postaci włókien polipropylenowych.

BETON ARCHITEKTONICZNY – PIĘKNO POSADZEK PRZEMYSŁOWYCH

Wykorzystanie mas przemysłowych daje możliwość wykonania posadzki architektonicznej o wyglądzie posadzki przemysłowej utwardzonej powierzchniowo, z jej charakterystycznym wyglądem w postaci przebarwień, przetarć, śladów po narzędziach i drobnych pęknięć. Inną charakterystyczną cechą jest jej niejednolity, marmurkowy kolor. Posadzki z betonu architektonicznego wspaniale odwzorowują w  domach i obiektach biurowych posadzki przemysłowe, razem z ich wszelkimi „niedoskonałościami”. Są to posadzki dla ludzi, którzy kochają rozwiązania przemysłowe i przyjmują je takimi, jakie są.

POSADZKI TYPU TERAZZO

Wykorzystując masy przemysłowe i dodając do nich odpowiednie kruszywa możemy wykonać również posadzkę dekoracyjną typu terazzo. Można wykonać posadzkę o charakterze starego lastryko, jak i stworzyć ciekawe zestawienia w nowoczesnej kolorystyce. Tam gdzie wymagana jest dodatkowo odporność chemiczna proponujemy klientom posadzkę dekoracyjną terazzo żywiczne. Kolorowe kruszywa zatapiamy w żywicy epoksydowej. Po okresie dojrzewania posadzkę typu terazzo szlifujemy do odsłonięcia kruszywa i polerujemy nadając jej wspaniały połysk.

POSADZKA DEKORACYJNA POD INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE

Proces tworzenia posadzki dekoracyjnej jest niepowtarzalny. Sposób mieszania mas i żywic, możliwości indywidualnego doboru kruszyw, szeroki wybór pigmentów oraz ręczne układanie posadzki powoduje, że nie ma dwóch takich samych posadzek. Wykonanie posadzki dekoracyjnej jest niepowtarzalne. Powstała posadzka jest oryginalna i nadaje indywidualnego charakteru każdemu pomieszczeniu, w którym ją wykonamy.

Zastanawiasz się jaką posadzkę wybrać do swojego domu czy mieszkania?

Zaremba Posadzki na Facebooku