Posadzki dekoracyjne

 

POCZĄTKI POSADZEK DEKORACYJNYCH

Polerowany beton w salonie
Nasze zainteresowanie rozwiązaniami dekoracyjnymi rozpoczęło się w 2000 roku. Przedstawiciele naszej firmy wzięli udział w organizowanym przez firmę ARDEX szkoleniu w WItten. Tematem szkolenia były posadzki typu panDOMO Stone, nazywane kiedyś Creative Floor System. Ciekawe, kolorowe posadzki dekoracyjne na bazie samo rozlewnych materiałów firmy Ardex.  Rozwiązania, które zobaczyliśmy zafascynowały nas ponieważ dawały duże możliwości tworzenia unikatowych, niepowtarzalnych posadzek dekoracyjnych utrzymanych w przemysłowym klimacie.

ARDEX PANDOMO

panDOMO LOFT posadzka dekoracyjna - wejście

W kolejnych latach poszerzaliśmy nasze horyzonty o rozwiązania panDOMO Floor , panDOMO Loft, panDOMO FloorPlus, panDOMO TerrazzoMicro, panDOMO TerrazzoPlus, panDOMO TerrazzoBasic i panDOMO Wall. Staliśmy się autoryzowanym wykonawcą rozwiązań panDOMO i jedną z niewielu firm w Polsce, która skutecznie realizowała kolejne projekty w tej technologii.
Praktyka pokazała jednak, że choć sam materiał jest ciekawy, to posiada walory wyłącznie dekoracyjne, do małych obciążeń, ponieważ jest „miękki”, a przez to podatny na zarysowania . Mając na uwadze dobro naszych klientów musieliśmy znaleźć coś innego.

panDOMO-FLOOR - sypialnia

POSZUKIWANIE LEPSZYCH ROZWIĄZAŃ POSADZKOWYCH

Nasze  apetyty na posadzki dekoracyjne były nie nasycone. Dlatego poszukiwaliśmy nowych rozwiązań. Następny krok to system amerykański Terrafresco czyli tzw. micro topping. Cienkowarstwowa masa cementowa w kolorze białym, przeznaczona do szpachlowania powierzchni betonowych. Nadająca się do barwienia polimerowymi barwnikami i reaktywnymi barwnikami na bazie kwasu. Masa pozwala kreować ciekawe, wielobarwne powierzchnie posadzek . Można w niej również wycinać i piaskować wzory.

POWRÓT DO PRZEMYSŁOWYCH KORZENI

BETON

Po tych wszystkich poszukiwaniach, doświadczeniach lepszych i gorszych stanęło na rozwiązaniach typowo przemysłowych. Podstawowy i nasz ukochany materiał to beton – posadzki przemysłowe zacierane, takie jak w halach marketowych typu Ikea, Castorama czy Makro Cash and Carry. Takie rozwiązanie może zostać podniesione na wyższy poziom wykończenia powierzchni posadzki poprzez szlifowanie i polerowanie w technologii polerowanego betonu. W przypadku, gdy istnieje jastrych cementowy w domu lub mieszkaniu, do wykonania posadzki betonowej używamy mas naprawczych, cienkowarstwowych, zacieranych mechanicznie. Uzyskujemy dzięki temu efekt gotowej posadzki betonowej.

ŻYWICE

Dla osób, które chcą mieć większe możliwości jak chodzi o paletę kolorystyczną i preferują bardziej „ciepłe” w odbiorze posadzki dekoracyjne wykonujemy posadzki na bazie żywic poliuretanowych, samo rozlewnych, dających efekt jednej, bezspoinowej płaszczyzny. Kolor do wyboru według wzornika RAL, z lekkim, satynowym połyskiem.

Posadzki betonowe i posadzki żywiczne okazały się najlepszymi i najtrwalszymi rozwiązaniami posadzek dekoracyjnych w domach, mieszkaniach, biurach, restauracjach i innych zakładach usługowych.  Są trwałe, eleganckie, łatwe w utrzymaniu czystości i nie można przejść po nich obojętnie.

Zaremba Posadzki na Facebooku